Dámska bežecká obuv | Sportlook

 
 
 
Úvod > DÁMSKA OBUV > Bežecká obuv
 
Filter
Filter
Cenová hladina
Veľkosť
×
Zrušiť filter
 
 

Bežecká obuv

 
Dámske bežecké tenisky Adidas s jemným tlmením s neutrálnym došľapom.
38,79 € 48,49 €

 
 

Dámska bežecká obuv

 

Kvalitná dámska bežecká obuv pre zdravie a efektivitu tréningu

 

Beh patrí k jedným z najobľúbenejších športov a teší sa čoraz väčšej obľube vďaka veľmi priaznivému vplyvu na zdravie a nenáročnosti realizácie. Behať môžete prakticky všade – v parku, v lese, na pláži, na poli...

 

Myslite pri tom však na zdravie a pohodlie svojich nôh. Výberom nekvalitnej obuvi môžete poškodiť svoje chodidlá, pretože ich tak vystavujete neprimeranej záťaži. Beh silno zaťažuje kĺby, šľachy, kosti a svaly vďaka nárazom chodidiel na podklad. Váha celého tela sa prenáša striedavo na ľavú a pravú nohu, čím je náraz pri každom dopade pomerne  silný.

 

K utlmeniu týchto nárazov slúži špeciálna dámska bežecká obuv, ktorá disponuje kvalitným odpružením na strategických miestach. Absorbuje tým nárazy a zmierňuje zaťaženie chodidiel, členkov a kolenných a bedrových kĺbov.

 

Z hľadiska zaťaženia chodidiel a kĺbov je dôležité, aby ste si vybrali vhodný podklad na behanie. Najšetrnejším pre nohy je beh na tartane, prírodnom povrchu a najmenej šetrným je beh na vozovke, či chodníku. Čím je povrch tvrdší, tým nebezpečnejší je pre zdravie. V kombinácii s nekvalitnou bežeckou obuvou to môže vyústiť v únavové zlomeniny z prílišného prepínania nôh, poškodenie kĺbov, pľuzgiere, mozole, presilené väzy a iné nepríjemné zranenia. Investícia do kvalitnej bežeckej obuvi sa Vám okrem zdravia vráti aj v podobe väčšieho komfortu pri behaní, čo Vám pomôže podávať lepšie výkony a uľahčí Váš tréning. Dámska bežecká obuv je tu pre vás.

 

Výber bežeckej obuvi podľa druhu nášľapu

 • Značka Adidas ponúka modely dámskej bežeckej obuvi, ktoré sú určené pre konkrétny druh nášľapu chodidla. Napríklad pri pronácii, kedy u bežca nastáva nadmerné vytáčanie chodidla na vnútornú stranu, je možné nepriaznivé efekty vnútorného nášlapu eliminovať a nasmerovať chodidlo do strednej optimálnej pozície pomocou podpornej technológie Pro-Moderator.

 • Pri strednom nášlape bez nadmerného vytáčania chodidla do strán. Podporná technológia nie je potrebná podporná technológia, obuv by mala byť dostatočne mäkká pre maximálny možný komfort pri behu.

 

 • Pri nadmernej supinácii - vytočeniu chodidla do vonkajšej strany umožňuje technológia Formotion dostať chodidlo do ideálnej stredovej pozície. Táto technológia zaisťuje hladký dopad a prirodzený nášľap. Redukuje zaťaženie kĺbov a obmedzuje prílišné vytáčanie kolena mimo os, navyše až o 40% znižuje pravdepodobnosť zranenia členku pri behu. Dokáže sa prispôsobiť akémukoľvek typu bežcov, a tak sa stáva nenahraditeľnou súčasťou každej bežeckej obuvi. 

 

 • Technológia BOOST™ predstavuje vyššiu návratnosť energie ako ktorákoľvek iná penová výplň v bežeckom priemysle. Kombinuje aktívne pruženie s komfortom v každom počasí a počas stoviek dlhých behov. Štandardná penová výplň EVA môže byť pohodlná, alebo aktívna. Svoje vlastnosti však stráca v extrémnych teplotách a po množstvách behov. Aj najlepšia pena EVA poskytuje menšiu návratnosť energie ako BOOST.

 

 • Adiprene je tlmiaci materiál, nachádzajúci sa v medzipodrážke. Obmedzuje nárazy po dopade. Znižuje extrémne zaťaženie. Materiál sa pritom vďaka svojim viskóznym vlastnostiam cielene deformuje, takže pohlcuje veľkú časť energie.

 

 • Adiprene + používa sa v prednej časti topánky na podporu odrazovej fázy bežca, a to vďaka svojim elastickým vlastnostiam. Zvyšuje dynamiku pri odraze a pridáva tým bežcovi energiu do odrazu.

 

 • Adiwear je mimoriadne odolná guma s vysokou životnosťou na podrážke obuvi v miestach vystavených najväčšiemu zaťaženiu.

 

 • Climacool systém umožňuje maximálnu priedušnosť, ventiláciu a odvádza pot oveľa rýchlejšie než akýkoľvek iný typ obuvi. Vytvára tak optimálnu klímu vo vnútri obuvi i v teplom počasí alebo v uzavretých priestoroch s obmedzenou cirkuláciou vzduchu (napr. v športových halách).

 

 • Max Air technológia poskytuje maximálnu ochranu pri došľapoch. Modely Nike Air boli navrhnuté pre maximálnu ochranu počas opakovaných došľapov. Typickou pre modely Nike Max air je podrážka z ľahkého materiálu a veľkoobjemové vzduchové vankúše pre nižšiu hmotnosť a maximálne odpruženie. 

 

 • Nike Air technológia spočíva v natlakovaní vzduchu v pevnom, ale pritom pružnom puzdre. Vzduchové jednotky Air sú umiestnené v medzipodrážke pod pätou, špičkou alebo pod oboma zároveň. Vzduchové jednotky Air v obuvi Nike Air redukujú silu pri došliapnutí. Vzduchové vankúše vracia podrážke okamžite tvar aj objem, a tá je pripravená na ďalší došľap v pôvodnom, dokonalom tvare.

 

 • Obuv Nike Zoom je typická tenkým, ľahkým a odolným odpružením. Nike Zoom odpruženie je súčasťou radu Nike Air. Keďže je odpruženie Nike Zoom veľmi tenké, prináša nohe bližší kontakt so zemou a rozšírenú stabilitu, najmä pri rýchlej chôdzi a viacsmernom pohybe. Po náraze na zem sa pevne natiahnuté vlákna vo vzduchovom vankúši naplnenom stlačeným vzduchom ihneď vracajú do svojho pôvodného tvaru.

 

 • Systém Nike Lunarlon predstavuje mäkké a pritom pružné penové jadro, zapuzdrené v podpornej pene. Umožňuje ľahké a ultra-mäkké odpruženie, pružnú odozvu a podporu. V Nike inovovaná Lunarlon pena je o 30% ľahšia ako tradičná pena Phylon a dovoľuje rovnomerne rozložiť silu každého nárazu, a tým pomáha redukovať bolestivé miesta na chodidle.

 

 • Nike Free ponúka overené výhody pri tréningu behu naboso. Nápad stojaci za Nike Free je jednoduchý: Nechajte svoje telo samo fungovať tak, ako potrebuje, aby významne zvýšilo svoj výkon. Topánky Nike Free vám prinesú slobodu, vaše prsty budú ohybné a zároveň priľnavé, spustí sa prirodzená reakcia, kedy sa začnú posilňovať svaly, ktoré v bežnej obuvi zaháľajú. Posilnením týchto svalov umožní športovcovi dosiahnuť menšie výkonnostné výhody pridaním milimetrov pri zvislom preskoku alebo odobratím milisekúnd závodného času a zároveň posilňuje kľúčové stabilizačné svaly, ktoré pomáhajú predchádzať zraneniam. Podrážka Nike Free má lamely (hlboké drážky) a opačné / kontra pružné drážky, aby zvýšili flexiu a extenziu v oboch smeroch. S ľahkým, bezšvovým zvrškom na flexibilnej podrážke. Nike Free technológia chráni, pruží, tlmí a robí ďalšie neskutočné veci, ktoré sú toľko prospešné pre vaše telo. Behanie s Nike Free vám umožňuje prirodzený pohyb, ktorý posilní svaly na chodidlách, zvýšia flexibilitu a zlepší rovnováhu. Mať súčasne pocit bosej nohy a pritom mať ju chránenú, je možné. Pridajte atraktívny vzhľad a máte Nike Free. Každý chce to najlepšie, každý chce vyzerať skvele!

 

 • Technológia Nike Flyknit bola inšpirovaná spätnou väzbou bežcov túžiacich po topánke s pohodlným, ponožkovým strihom. Nike sa vydalo na 4-ročnú misiu s tímom programátorov, inžinierov a návrhárov so zámerom vytvoriť technológiu potrebnú na výrobu pleteného zvršku so statickými vlastnosťami pre stabilitu a štruktúru. Tak boli vytvorené miesta podpory, priedušnosti a flexibility, a to všetko v jedinej vrstve. Výsledkom je minimálna váha, pevný streh a bezšvový zvršok. Nite v zvršku sú utkané v rozličných variáciách, oveľa otvorenejšie sú v zónach, kde je potreba väčšej flexibility a priedušnosti a pevnejšie v zónach s nárokom na podporu. Tiež vlákna Flywire zvyšujú podporu tam, kde je najviac potrebná. Nike Flyknit eliminujú potrebu vrstvenia a rezania materiálov na výrobu zvršku ako u iných typov obuvi, a tým redukujú odpad.

 

 • Technológia Nike Flywire pozostáva zo strategicky rozmiestnených vlákien, ktoré fungujú ako laná na visutom moste a poskytujú podporu presne tam, kde je to potrebné. Táto pevná vlákna sú votkané v minimalistickom zvršku. Redukovaná váha vytvára najľahšia Nike obuv. Látka tenká ako papier pokrývajúci povrch chodidla s Nike Flywire technológiou pripojenú na podrážku drží nohu na mieste.