Dámska bežecká obuv | Sportlook

 
 
 
Úvod > DÁMSKA OBUV > Bežecká obuv
 
Filter
Filter
Cenová hladina
Veľkosť
×
Zrušiť filter
 
 

Bežecká obuv

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 
Dámske tenisky určené na beh alebo chôdzu po tvrdom povrchu. Sú vhodné predovšetkým pre začínajúce bežkyne.
39,94 € 66,58 €
Dámske bežecké tenisky
101,19 € 119,05 €
Bežecké tenisky Under Armour
80,97 € 95,26 €
Bežecké tenisky Under Armour
98,66 € 116,08 €
Dámske bežecké tenisky
52,16 € 61,37 €
Bežecké tenisky s neutrálnym došľapom, ktoré disponujú odpruženou Cloudfoam penovou medzipodrážkou. Podrážka je vyrobená z moriadne odolnej gumy a je odolná proti nadmernému oderu.
57,42 € 67,55 €
Dámske tenisky určené obzvlášť na beh, využijete ich aj na iné športové aktivity a voľný čas
78,14 € 91,93 €
Dámske bežecké tenisky, ktoré vďaka technológii BOUNCE™ navracajú energiu
65,30 € 76,83 €
Bežecké tenisky Adidas s úpletovým zvrškom a príjemným pohodlným tlmením Cloudfoam. využijete ich nielen na beh, ale i iné športové aktivity a pohodlné každodenné nosenie.
59,95 € 70,53 €
Tenisky s neutrálnym došľapom vhdné pre začínajúce aj pokročilé bežkyne.
99,17 € 116,67 €
Dámske bežecké tenisky Adidas s jemným tlmením s neutrálnym došľapom.
38,79 € 48,49 €
Dámske bežecké tenisky Adidas s jemným tlmením s neutrálnym došľapom.
39,22 € 46,15 €
Dámske bežecké tenisky Adidas s neutrálnym došľapom vhodné aj na dlhé behy ako maratón. Disponujú odpružením Bounce s extra odpichom a flexibilitou.
65,30 € 76,83 €
Bežecké tenisky vhodné pre bežcov so strednou až väčšou pronáciou . Majú stabilnú konštrukciu. Sú vhodné pre beh na vozovke a na prírodnom podklade.
101,19 € 119,05 €
Bežecké tenisky vhodné pre bežcov so strednou až väčšou pronáciou . Majú stabilnú konštrukciu. Sú vhodné pre beh na vozovke a na prírodnom podklade.
88,56 € 104,18 €
Bežecké tenisky so štýlovým priedušným zvrškom , tlmiacou technológiou Versafoam , odolnou podrážkou vhodné .
58,23 € 68,50 €
Bežecké tenisky Under Armour
96,14 € 113,10 €
Bežecké tenisky s reflexnými prvkami a odpružením Charged Cushioning. Elastický pletený zvršok disponuje minimálnym počtom švov. Je veľmi priedušný. Model je stabilný a flexibilný.
80,97 € 95,26 €
Ľahké a flexiilné bežecké tenisky s neutrálnym došľapom. Disponujú reflexnými prvkami a odpružením Charged Cushioning. Model je stabilný a flexibilný.
61,97 € 72,90 €
Bežecké tenisky
63,28 € 74,45 €
Bežecké tenisky s neutrálnym došľapom. Sú určené pre bežcov, ktorí vyžadujú flexibilitu a odpruženie.
88,56 € 104,18 €
Bežecké tenisky Under Armour , ktoré sedia ako uliate vďaka technológii UA SpeedForm , ktorá chráni pred vyzúvaním.
101,19 € 119,05 €
Bežecké tenisky Under Armour , ktoré sedia ako uliate vďaka technológii UA SpeedForm , ktorá chráni pred vyzúvaním.
101,19 € 119,05 €
Bežecké tenisky Under Armour , ktoré sedia ako uliate vďaka technológii UA SpeedForm , ktorá chráni pred vyzúvaním.
103,72 € 122,02 €
Tenisky Under Armour s inovatívnou konštrukciou Speedform , ktorá sa prispôsobí tvaru chodidla a presne sadne. Sú ideálne na fitnesové aktivity.
101,19 € 119,05 €
Bežecké tenisky Under Armour s inovatívnou konštrukciou Speedform , ktorá sa prispôsobí tvaru chodidla a presne sadne. Odpruženie Charged Cushioning tlmí nárazy a navracia späť vydanú energiu.
96,14 € 113,10 €
Priedušné ľahké bežecké tenisky s odpružením Charged Cushioning , ktoré späť navracia energiu.
88,56 € 104,18 €

 
 

Dámska bežecká obuv

 

Kvalitná dámska bežecká obuv pre zdravie a efektivitu tréningu

 

Beh patrí k jedným z najobľúbenejších športov a teší sa čoraz väčšej obľube vďaka veľmi priaznivému vplyvu na zdravie a nenáročnosti realizácie. Behať môžete prakticky všade – v parku, v lese, na pláži, na poli...

 

Myslite pri tom však na zdravie a pohodlie svojich nôh. Výberom nekvalitnej obuvi môžete poškodiť svoje chodidlá, pretože ich tak vystavujete neprimeranej záťaži. Beh silno zaťažuje kĺby, šľachy, kosti a svaly vďaka nárazom chodidiel na podklad. Váha celého tela sa prenáša striedavo na ľavú a pravú nohu, čím je náraz pri každom dopade pomerne  silný.

 

K utlmeniu týchto nárazov slúži špeciálna dámska bežecká obuv, ktorá disponuje kvalitným odpružením na strategických miestach. Absorbuje tým nárazy a zmierňuje zaťaženie chodidiel, členkov a kolenných a bedrových kĺbov.

 

Z hľadiska zaťaženia chodidiel a kĺbov je dôležité, aby ste si vybrali vhodný podklad na behanie. Najšetrnejším pre nohy je beh na tartane, prírodnom povrchu a najmenej šetrným je beh na vozovke, či chodníku. Čím je povrch tvrdší, tým nebezpečnejší je pre zdravie. V kombinácii s nekvalitnou bežeckou obuvou to môže vyústiť v únavové zlomeniny z prílišného prepínania nôh, poškodenie kĺbov, pľuzgiere, mozole, presilené väzy a iné nepríjemné zranenia. Investícia do kvalitnej bežeckej obuvi sa Vám okrem zdravia vráti aj v podobe väčšieho komfortu pri behaní, čo Vám pomôže podávať lepšie výkony a uľahčí Váš tréning. Dámska bežecká obuv je tu pre vás.

 

Výber bežeckej obuvi podľa druhu nášľapu

 • Značka Adidas ponúka modely dámskej bežeckej obuvi, ktoré sú určené pre konkrétny druh nášľapu chodidla. Napríklad pri pronácii, kedy u bežca nastáva nadmerné vytáčanie chodidla na vnútornú stranu, je možné nepriaznivé efekty vnútorného nášlapu eliminovať a nasmerovať chodidlo do strednej optimálnej pozície pomocou podpornej technológie Pro-Moderator.

 • Pri strednom nášlape bez nadmerného vytáčania chodidla do strán. Podporná technológia nie je potrebná podporná technológia, obuv by mala byť dostatočne mäkká pre maximálny možný komfort pri behu.

 

 • Pri nadmernej supinácii - vytočeniu chodidla do vonkajšej strany umožňuje technológia Formotion dostať chodidlo do ideálnej stredovej pozície. Táto technológia zaisťuje hladký dopad a prirodzený nášľap. Redukuje zaťaženie kĺbov a obmedzuje prílišné vytáčanie kolena mimo os, navyše až o 40% znižuje pravdepodobnosť zranenia členku pri behu. Dokáže sa prispôsobiť akémukoľvek typu bežcov, a tak sa stáva nenahraditeľnou súčasťou každej bežeckej obuvi. 

 

 • Technológia BOOST™ predstavuje vyššiu návratnosť energie ako ktorákoľvek iná penová výplň v bežeckom priemysle. Kombinuje aktívne pruženie s komfortom v každom počasí a počas stoviek dlhých behov. Štandardná penová výplň EVA môže byť pohodlná, alebo aktívna. Svoje vlastnosti však stráca v extrémnych teplotách a po množstvách behov. Aj najlepšia pena EVA poskytuje menšiu návratnosť energie ako BOOST.

 

 • Adiprene je tlmiaci materiál, nachádzajúci sa v medzipodrážke. Obmedzuje nárazy po dopade. Znižuje extrémne zaťaženie. Materiál sa pritom vďaka svojim viskóznym vlastnostiam cielene deformuje, takže pohlcuje veľkú časť energie.

 

 • Adiprene + používa sa v prednej časti topánky na podporu odrazovej fázy bežca, a to vďaka svojim elastickým vlastnostiam. Zvyšuje dynamiku pri odraze a pridáva tým bežcovi energiu do odrazu.

 

 • Adiwear je mimoriadne odolná guma s vysokou životnosťou na podrážke obuvi v miestach vystavených najväčšiemu zaťaženiu.

 

 • Climacool systém umožňuje maximálnu priedušnosť, ventiláciu a odvádza pot oveľa rýchlejšie než akýkoľvek iný typ obuvi. Vytvára tak optimálnu klímu vo vnútri obuvi i v teplom počasí alebo v uzavretých priestoroch s obmedzenou cirkuláciou vzduchu (napr. v športových halách).

 

 • Max Air technológia poskytuje maximálnu ochranu pri došľapoch. Modely Nike Air boli navrhnuté pre maximálnu ochranu počas opakovaných došľapov. Typickou pre modely Nike Max air je podrážka z ľahkého materiálu a veľkoobjemové vzduchové vankúše pre nižšiu hmotnosť a maximálne odpruženie. 

 

 • Nike Air technológia spočíva v natlakovaní vzduchu v pevnom, ale pritom pružnom puzdre. Vzduchové jednotky Air sú umiestnené v medzipodrážke pod pätou, špičkou alebo pod oboma zároveň. Vzduchové jednotky Air v obuvi Nike Air redukujú silu pri došliapnutí. Vzduchové vankúše vracia podrážke okamžite tvar aj objem, a tá je pripravená na ďalší došľap v pôvodnom, dokonalom tvare.

 

 • Obuv Nike Zoom je typická tenkým, ľahkým a odolným odpružením. Nike Zoom odpruženie je súčasťou radu Nike Air. Keďže je odpruženie Nike Zoom veľmi tenké, prináša nohe bližší kontakt so zemou a rozšírenú stabilitu, najmä pri rýchlej chôdzi a viacsmernom pohybe. Po náraze na zem sa pevne natiahnuté vlákna vo vzduchovom vankúši naplnenom stlačeným vzduchom ihneď vracajú do svojho pôvodného tvaru.

 

 • Systém Nike Lunarlon predstavuje mäkké a pritom pružné penové jadro, zapuzdrené v podpornej pene. Umožňuje ľahké a ultra-mäkké odpruženie, pružnú odozvu a podporu. V Nike inovovaná Lunarlon pena je o 30% ľahšia ako tradičná pena Phylon a dovoľuje rovnomerne rozložiť silu každého nárazu, a tým pomáha redukovať bolestivé miesta na chodidle.

 

 • Nike Free ponúka overené výhody pri tréningu behu naboso. Nápad stojaci za Nike Free je jednoduchý: Nechajte svoje telo samo fungovať tak, ako potrebuje, aby významne zvýšilo svoj výkon. Topánky Nike Free vám prinesú slobodu, vaše prsty budú ohybné a zároveň priľnavé, spustí sa prirodzená reakcia, kedy sa začnú posilňovať svaly, ktoré v bežnej obuvi zaháľajú. Posilnením týchto svalov umožní športovcovi dosiahnuť menšie výkonnostné výhody pridaním milimetrov pri zvislom preskoku alebo odobratím milisekúnd závodného času a zároveň posilňuje kľúčové stabilizačné svaly, ktoré pomáhajú predchádzať zraneniam. Podrážka Nike Free má lamely (hlboké drážky) a opačné / kontra pružné drážky, aby zvýšili flexiu a extenziu v oboch smeroch. S ľahkým, bezšvovým zvrškom na flexibilnej podrážke. Nike Free technológia chráni, pruží, tlmí a robí ďalšie neskutočné veci, ktoré sú toľko prospešné pre vaše telo. Behanie s Nike Free vám umožňuje prirodzený pohyb, ktorý posilní svaly na chodidlách, zvýšia flexibilitu a zlepší rovnováhu. Mať súčasne pocit bosej nohy a pritom mať ju chránenú, je možné. Pridajte atraktívny vzhľad a máte Nike Free. Každý chce to najlepšie, každý chce vyzerať skvele!

 

 • Technológia Nike Flyknit bola inšpirovaná spätnou väzbou bežcov túžiacich po topánke s pohodlným, ponožkovým strihom. Nike sa vydalo na 4-ročnú misiu s tímom programátorov, inžinierov a návrhárov so zámerom vytvoriť technológiu potrebnú na výrobu pleteného zvršku so statickými vlastnosťami pre stabilitu a štruktúru. Tak boli vytvorené miesta podpory, priedušnosti a flexibility, a to všetko v jedinej vrstve. Výsledkom je minimálna váha, pevný streh a bezšvový zvršok. Nite v zvršku sú utkané v rozličných variáciách, oveľa otvorenejšie sú v zónach, kde je potreba väčšej flexibility a priedušnosti a pevnejšie v zónach s nárokom na podporu. Tiež vlákna Flywire zvyšujú podporu tam, kde je najviac potrebná. Nike Flyknit eliminujú potrebu vrstvenia a rezania materiálov na výrobu zvršku ako u iných typov obuvi, a tým redukujú odpad.

 

 • Technológia Nike Flywire pozostáva zo strategicky rozmiestnených vlákien, ktoré fungujú ako laná na visutom moste a poskytujú podporu presne tam, kde je to potrebné. Táto pevná vlákna sú votkané v minimalistickom zvršku. Redukovaná váha vytvára najľahšia Nike obuv. Látka tenká ako papier pokrývajúci povrch chodidla s Nike Flywire technológiou pripojenú na podrážku drží nohu na mieste.