Pánska bežecká obuv - SPORTLOOK.sk

 
 
 
Úvod > PÁNSKA OBUV > Bežecká obuv
 
Filter
Filter
Cenová hladina
Veľkosť
×
Zrušiť filter
 
 

Kvalitná pánska bežecká obuv pre zdravie a efektivitu tréningu

Z hľadiska zaťaženia chodidiel a kĺbov je dôležité, aby ste si vybrali vhodný podklad na behanie. Najšetrnejším pre nohy je beh na tartane, prírodnom povrchu a najmenej šetrným je beh na vozovke, či chodníku. Čím je povrch tvrdší, tým nebezpečnejší je pre zdravie. V kombinácii s nekvalitnou bežeckou obuvou to môže vyústiť v únavové zlomeniny z prílišného prepínania nôh, poškodenie kĺbov, pľuzgiere, mozole, presilené väzy a iné nepríjemné zranenia. Investícia do kvalitnej bežeckej obuvi sa Vám okrem zdravia vráti aj v podobe väčšieho komfortu pri behaní, čo Vám pomôže podávať lepšie výkony a uľahčí Váš tréning.

 
 
 
 

Špeciálne technológie použité v bežeckej obuvi

 

V našom e-shope sa nachádza pánska bežecká obuv renomovaných značiek ako Nike, Adidas, Reebok, Under Armour. Každý z týchto výrobcov vyvinul pre svoju bežeckú obuv špeciálne technológie, ktoré chránia Vaše zdravie a pomáhajú zvyšovať Vaše športové výkony. Kvalitná pánska bežecká obuv disponuje kvalitnou bežeckou podrážkou, nízkou hmotnosťou obuvi, pevnou pätovou časťou, priedušným materiálom, tvarovaním, ktoré sa dokonale prispôsobí Vašim nohám, a špeciálnymi technológiami, ktoré tlmia nárazy chodidiel na podklad. 

 

Pánska bežecká obuv

 

Výberom správnej pánskej bežeckej obuvi k zdraviu!

 

Beh patrí u mužov k jedným z najobľúbenejších športov a teší sa čoraz väčšej obľube vďaka veľmi priaznivému vplyvu na zdravie a nenáročnosti realizácie. Behať môžete prakticky všade – v parku, v lese, na pláži, na poli... Myslite pri tom však na zdravie a pohodlie svojich nôh. Výberom nekvalitnej obuvi môžete poškodiť svoje chodidlá, pretože ich tak vystavujete neprimeranej záťaži. Beh silno zaťažuje všetky kĺby, šľachy, kosti a svaly vďaka nárazom chodidiel na podklad. Váha celého tela sa prenáša striedavo na ľavú a pravú nohu, čím je náraz pri každom dopade pomerne silný. K utlmeniu týchto nárazov slúži špeciálna pánska bežecká obuv, ktorá disponuje kvalitným odpružením na strategických miestach. Absorbuje tým nárazy a zmierňuje zaťaženie chodidiel, členkov a kolenných a bedrových kĺbov. Je veľmi dôležité myslieť na to, aká pánska bežecká obuv vám pomôže ochrániť svoje zdravie.

 

Výber bežeckej obuvi podľa druhu nášľapu

 

 • Značka Adidas ponúka modely pánskej bežeckej obuvi, ktoré sú určené pre konkrétny druh nášľapu chodidla. Napríklad pri pronácii, kedy u bežca nastáva nadmerné vytáčanie chodidla na vnútornú stranu, je možné nepriaznivé efekty vnútorného nášlapu eliminovať a nasmerovať chodidlo do strednej optimálnej pozície pomocou podpornej technológie Pro-Moderator.

 • Pri strednom nášlape bez nadmerného vytáčania chodidla do strán. Podporná technológia nie je potrebná podporná technológia,  obuv by mala byť dostatočne mäkká pre maximálny možný komfort pri behu. Pri nadmernej supinácii - vytočeniu chodidla do vonkajšej strany umožňuje technológia Formotion dostať chodidlo do ideálnej stredovej pozície. Táto technológia zaisťuje hladký dopad a prirodzený nášľap. Redukuje zaťaženie kĺbov a obmedzuje prílišné vytáčanie kolena mimo os, navyše až o 40% znižuje pravdepodobnosť zranenia členku pri behu. Dokáže sa prispôsobiť akémukoľvek typu bežcov, a tak sa stáva nenahraditeľnou súčasťou každej bežeckej obuvi. 

 

Technológie v bežeckej obuvi Adidas

 • Technológia BOOST™ predstavuje vyššiu návratnosť energie ako ktorákoľvek iná penová výplň v bežeckom priemysle. Kombinuje aktívne pruženie s komfortom v každom počasí a počas stoviek dlhých behov. Štandardná penová výplň EVA môže byť pohodlná, alebo aktívna. Svoje vlastnosti však stráca v extrémnych teplotách a po množstvách behov. Aj najlepšia pena EVA poskytuje menšiu návratnosť energie ako BOOST.

 

 • Adiprene je tlmiaci materiál, nachádzajúci sa v medzipodrážke. Obmedzuje nárazy po dopade. Znižuje extrémne zaťaženie. Materiál sa pritom vďaka svojim viskóznym vlastnostiam cielene deformuje, takže pohlcuje veľkú časť energie.

              

 • Používa sa v prednej časti topánky na podporu odrazovej fázy bežca, a to vďaka svojim elastickým vlastnostiam. Zvyšuje dynamiku pri odraze a pridáva tým bežcovi energiu do odrazu.

           

 • ​Adiwear je mimoriadne odolná guma s vysokou životnosťou na podrážke obuvi v miestach vystavených najväčšiemu zaťaženiu.

             

 • ​Climacool systém umožňuje maximálnu priedušnosť, ventiláciu a odvádza pot oveľa rýchlejšie než akýkoľvek iný typ obuvi. Vytvára tak optimálnu klímu vo vnútri obuvi i v teplom počasí alebo v uzavretých priestoroch s obmedzenou cirkuláciou vzduchu (napr. v športových halách).

Technológie v bežeckej obuvi Nike

            

 • Max Air technológia poskytuje maximálnu ochranu pri došľapoch. Modely Nike Air boli navrhnuté pre maximálnu ochranu počas opakovaných došľapov. Typickou pre modely Nike Max air je podrážka z ľahkého materiálu a veľkoobjemové vzduchové vankúše pre nižšiu hmotnosť a maximálne odpruženie. 

             

 • Nike Air technológia spočíva v natlakovaní vzduchu v pevnom, ale pritom pružnom puzdre. Vzduchové jednotky Air sú umiestnené v medzipodrážke pod pätou, špičkou alebo pod oboma zároveň. Vzduchové jednotky Air v obuvi Nike Air redukujú silu pri došliapnutí. Vzduchové vankúše vracia podrážke okamžite tvar aj objem, a tá je pripravená na ďalší došľap v pôvodnom, dokonalom tvare.Obuv Nike Zoom je typická tenkým, ľahkým a odolným odpružením.

              

 • Nike Zoom odpruženie je súčasťou radu Nike Air. Keďže je odpruženie Nike Zoom veľmi tenké, prináša nohe bližší kontakt so zemou a rozšírenú stabilitu, najmä pri rýchlej chôdzi a viacsmernom pohybe. Po náraze na zem sa pevne natiahnuté vlákna vo vzduchovom vankúši naplnenom stlačeným vzduchom ihneď vracajú do svojho pôvodného tvaru.

            

 • Systém Nike Lunarlon predstavuje mäkké a pritom pružné penové jadro, zapuzdrené v podpornej pene. Umožňuje ľahké a ultra-mäkké odpruženie, pružnú odozvu a podporu. V Nike inovovaná Lunarlon pena je o 30% ľahšia ako tradičná pena Phylon a dovoľuje rovnomerne rozložiť silu každého nárazu, a tým pomáha redukovať bolestivé miesta na chodidle.

            

 • Nike Free ponúka overené výhody pri tréningu behu naboso. Nápad stojaci za Nike Free je jednoduchý: Nechajte svoje telo samo fungovať tak, ako potrebuje, aby významne zvýšilo svoj výkon. Topánky Nike Free vám prinesú slobodu, vaše prsty budú ohybné a zároveň priľnavé, spustí sa prirodzená reakcia, kedy sa začnú posilňovať svaly, ktoré v bežnej obuvi zaháľajú. Posilnením týchto svalov umožní športovcovi dosiahnuť menšie výkonnostné výhody pridaním milimetrov pri zvislom preskoku alebo odobratím milisekúnd závodného času a zároveň posilňuje kľúčové stabilizačné svaly, ktoré pomáhajú predchádzať zraneniam. Podrážka Nike Free má lamely (hlboké drážky) a opačné / kontra pružné drážky, aby zvýšili flexiu a extenziu v oboch smeroch. S ľahkým, bezšvovým zvrškom na flexibilnej podrážke. Nike Free technológia chráni, pruží, tlmí a robí ďalšie neskutočné veci, ktoré sú toľko prospešné pre vaše telo. Behanie s Nike Free vám umožňuje prirodzený pohyb, ktorý posilní svaly na chodidlách, zvýšia flexibilitu a zlepší rovnováhu. Mať súčasne pocit bosej nohy a pritom mať ju chránenú, je možné. Pridajte atraktívny vzhľad a máte Nike Free. Každý chce to najlepšie, každý chce vyzerať skvele!

          

 • Technológia Nike Flyknit bola inšpirovaná spätnou väzbou bežcov túžiacich po topánke s pohodlným, ponožkovým strihom. Nike sa vydalo na 4-ročnú misiu s tímom programátorov, inžinierov a návrhárov so zámerom vytvoriť technológiu potrebnú na výrobu pleteného zvršku so statickými vlastnosťami pre stabilitu a štruktúru. Tak boli vytvorené miesta podpory, priedušnosti a flexibility, a to všetko v jedinej vrstve. Výsledkom je minimálna váha, pevný streh a bezšvový zvršok. Nite v zvršku sú utkané v rozličných variáciách, oveľa otvorenejšie sú v zónach, kde je potreba väčšej flexibility a priedušnosti a pevnejšie v zónach s nárokom na podporu. Tiež vlákna Flywire zvyšujú podporu tam, kde je najviac potrebná. Nike Flyknit eliminujú potrebu vrstvenia a rezania materiálov na výrobu zvršku ako u iných typov obuvi, a tým redukujú odpad.

      

 • Nike Flywire technológia pozostáva zo strategicky rozmiestnených vlákien, ktoré fungujú ako laná na visutom moste a poskytujú podporu presne tam, kde je to potrebné. Táto pevná vlákna sú votkané v minimalistickom zvršku. Redukovaná váha vytvára najľahšia Nike obuv. Látka tenká ako papier pokrývajúci povrch chodidla s Nike Flywire technológiou pripojenú na podrážku drží nohu na mieste.