PÁNSKA OBUV - SPORTLOOK.sk

 
 
 
 
Filter
Filter
Cenová hladina
Veľkosť
×
Zrušiť filter
 
 
Pánska obuv

Pánska športová obuv svetových značiek, v ponuke viac ako 1000 pánskych tenisiek, botasiek, či čižiem. Pre každú športovú, či voľnočasovú činnosť je kľúčová voľba správnej obuvy. Obuv veľa prezrádza o Vašej osobnosti. Kvalitná obuv, značkové tenisky urobia vždy ten správny dojem. Avšak popri estetických a reprezentačných účeloch športová obuv má v prvom rade praktické určenie. Z hľadiska použitia v našom eshope nájdete okrem voľnočasovej obuvy (botasky, šľapky, sandále, čižmy) aj obuv špecializovanú pre určté športy. Napr. futbalová obuv, basketbalová obuv, hádzanárska obuv, ale aj bežecká obuv, tenisová, fitnesová obuv, či outdoorová obuv, ktoré sa v poslednej dobe tešia veľkej obľube. Kvôli extrémnej záťaži, pohodliu a zdravotným hľadiskám boli výrobcami vyvinuté špeciálne technológie, ktoré Váš tréning, trávenie voľného času, či bežné nosenie spríjemnia.

 
 


PÁNSKA OBUV

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 
105,47 € 124,09 €
Basketbalové tenisky Adidas s extra odpružením Cloudfoam , priedušným textilným zvrškom,
55,48 € 65,27 €
Ľahké basketbalové tenisky
75,37 € 88,67 €
Basketbalové tenisky, s ktorými máte kontrolu nad hrou
153,32 € 180,38 €
Ľahké basketbalové tenisky s elastickým zvrškom a Charged Cussion odpružením pre efektívnu hru.
153,32 € 180,38 €
83,11 € 97,78 €
34,91 € 58,19 €
Pohodlné bežecké tenisky navrhnuté pre hladký beh s mäkkým došľapom, ktoré dodajú prirodzený pocit pohodlia ako v ponožkách vďaka čiastočne neoprénovému zvršku.
80,75 € 94,99 €
45,80 € 53,88 €
Nepremokavé zimné topánky vybavené do najhoršieho počasia. Prešívaný kožený zvršok je zateplený technológiou Thinsulate, neoprénový materiál po celej dĺžke vnútra až po členok zabráni vniknutiu snehu a vody do topánok.
73,20 € 122,02 €
Členkové topánky Nike s termoizolačnými vlastnosťami, ktoré obuv uspôsobujú do chladného počasia. Sú ideálne na vyrazenie do prírody a mesta v prechodnom období.
71,07 € 83,61 €
Hádzanárske tenisky Adidas modrej farby
83,11 € 97,78 €
Hádzanárske tenisky Adidas modrej farby
50,10 € 58,94 €
69,46 € 81,71 €
38,81 € 45,66 €

 
 
Pánske čižmy

 

 

Páni, podobne ako aj dámy, ktoré napriek tomu, že z čižiem urobili super módny doplnok nosia v zime radi obuv, ktorá udrží nohy v teple a v suchu. Zimné topánky musia byť teplé a pohodlné zároveň. A práve pre tento účel si môžete v našom e-shope vybrať zimnú obuv pod kategóriou Pánske čižmy

Zimné topánky síce môžu byť výrazným módnym doplnkom, v prvom rade je ale nutné zamerať sa na ich praktickosť a vlastnosti. Čižmy okrem toho, že chránia nohy pred zimou a vlhkosťou, chránia aj členky pred vyvrtnutím, čo využijete hlavne pri pohybe v prírode a ťažšom teréne, taktiež disponujú protišmykovou podrážkou vhodnou aj do zľadovatelého terénu. Práve pre použitie pri turistike, rybárčenie a poľovanie a trávenie času v prírode sú športové pánske čižmy pôvodne určené.

Niektoré druhy sú pôvodne určené ako zimná pracovná obuv. Značka Caterpillar sa špecialiuje na tento druh obuvi. Nájdete ju v našej ponuke pod kategóriou pánska outdoorová obuv alebo pánske čižmy. Avšak vďaka výborným vlastnostiam, pohodlnosti, odolnosti aštýlovému vzhľadu si ich páni veľmi obľúbili a začali používať aj na bežné nosenie. Športovú zimnú obuv veľmi obľubujú mladí ľudia, ale tešia sa veľkej obľube u všetkých vekových kategórií.

 

Ako si zvoliť správne pánske čižmy

 

Pri voľbe zimnej obuvi, respektíve pánskych čižiem by ste mali dať dôraz na pohodlie, kde veľkú rolu zohráva správna voľba veľkosti. Pre tento účel Vám dobre poslúži veľkostná tabuľka, ktorú nájdete tu.

Okrem veľkosti je dôležitá kvalitná, pružná, priľnavá podrážka a materiál zvršku. Zrejme najdôležitejšie kritérium pre chladné mesiace predstavuje správne zvolený materiál. V zime je okrem pohodlnosti a tepelnej izolácii dôležitá vodeodolnosť a v neposlednom rade taktiež hmotnosť.

Pravdou je, že kvalitné čižmy býva všeobecne drahšia, na druhú stranu práve v tejto oblasti by ste v žiadnom prípade nemali prehnane šetriť. Kvalitná obuv vám totiž môže spoľahlivo slúžiť aj niekoľko rokov.

Koženú obuv odporúčame ošetrovať impregnačným prípravkom, aby sa zvýšila jej vodeodolnosť. Čižmy treba najskôr očistiť vlhkou handrou, alebo čistiacim prostriedkom na obuv a potom naimpregnovať.

 

Technológie používané v zimnej obuvi

 

 

 ClimaProof®​

Ľahká vzdušná membrána, ktorá obopína nohu a súčasne ju chráni pred neprianivými poveternostnými vplyvmi, ako je vietor, dážď a sneh. Zároveň odvádza teplo a umožňuje potu, aby sa odparoval. ClimaProof® udržuje nohy v teple, suchu a pohodlí. Blato, sneh, ľad a dážď nemajú vďaka ochranným prvkom obuvi ClimaProof® na Váš tréning žiadny vplyv.

 

  PRIMALOFT® 

Ide o ľahký priedušný syntetický materiál, ktorý má vynikajúce izolačné vlastnosti. Používa sa v zimnej outdoorovej obuvi, rovnako ako v bundách, ktoré sú určené do chladného počasia. Vďaka svojej špecifickej štruktúre a zloženiu vlákien má PRIMALOFT® tú výhodu, že dokáže udržať teplo, aj keď sú topánky alebo odev mokré.

 

 

Tepelná izolácia Climawarm+ je vyrobená z veľmi ľahkých a priedušných materiálov, ktoré Vás ochránia pred chladným a veterným počasím. Systém CLIMAWARM je tvorený husto tkanými syntetickými vláknami, príp. pomocou mikrokomůrek, ktoré udržujú teplo priamo u pokožky, hustota vlákien je dostatočná, aby udržala teplo u pokožky a zároveň prepustila vlhkosť od pokožky. Systém CLIMAWARM umožní odparenie potu a udrží Vás v suchu aj pri vyššej fyzickej námahe. S oblečením adidas CLIMAWARM môžete športovať aj v zimnom období.

 

 
 

Pánska športová obuv a imidž

 

Hovorí sa, že muža spoznáš podľa topánok. A je to naozaj tak. Pánska obuv veľa prezrádza o osobnosti toho, kto ju nosí. Kvalitná pánska obuv, napríklad štýlové značkové tenisky urobia vždy ten správny dojem. Muži pri voľbe obuvi zvykli klásť dôraz v prvom rade na funkčnosť, pohodlie a kvalitu, preto sa športová obuv teší u pánov odjakživa veľkej obľube. Avšak popri vysokej kvalite a funkčnosti, ktorú športová obuv od renomovaných výrobcov vždy mala sa športová obuv od osemdesiatych rokov stala zároveň dynamicky rastúcim módnym trendom, vďaka ktorému športové značky začali vyvíjať špeciálne rady tenisiek a botasiek, ktorých prvoradým účelom bolo vytvorenie imidžu a módnych trendov. Vďaka tomu vznikli športové rady pánskej obuvi na bežné nosenie, takzvané mestské botasky. Pravdaže módne trendy a rozmanité, často futuristické dizajnové riešenia neobišli ani obuv špecializovanú na rôzne druhy športov. Práve naopak. Ruka v ruke s dynamickým rozvojom rôznych technológií, ktoré napomáhajú k zvýšeniu športového výkonu neustále napredujú modernejšie riešenia.

 

Pánska športová obuv a funkčnosť

 

Popri estetických a reprezentačných účeloch má športová obuv v prvom rade praktické určenie, čo muži kvôli svojmu prístupu z hľadiska funkčnosti a pohodlia veľmi radi ocenia. Pánsku obuv z hľadiska použitia v našom e-shope nájdete rozdelenú do kategórií podľa použitia, pre ktoré sú určené. Pre každú športovú, či voľnočasovú činnosť je kľúčová voľba správnej obuvi. Z hľadiska použitia rozdeľujeme pánsku obuv na voľnočasovú a obuv špecializovanú pre určité športy.

 

Pri voľnočasovej obuvi (botasky, šľapky, sandále, čižmy) je kladený dôraz hlavne na pohodlie a estetické, trendové hľadiská. Voľnočasová obuv je určená v prvom rade na bežné používanie. Nie je určená na extrémne namáhanie.

 

Na extrémne namáhanie je určená špecializovaná pánska obuv podľa oblasti použitia. Z tohto hľadiska rozdeľujeme špecializovanú športovú obuv určenú na halové športy ako basketbal, hádzaná, volejbal, či sálový futbal, kde je veľmi dôležitá kvalitná podrážka. Na trávnatých, či turfových ihriskách samozrejme použijete futbalovú obuv, kde je najdôležitejšia správna voľba veľkosti, či usporiadania štupľov, na beh si zvoľte bežeckú, alebo atletickú obuv, ktorá je  vyvinutá pre rôzne druhy chodidiel a rôzne tempá behu, či chôdze. Pri tenisovej obuvi – teniskách podobne ako pri halovej obuvi je veľmi dôležitá podrážka umožňujúca rýchle zmeny pohybu a taktiež outdoorovú obuv určenú hlavne na turistikuFitnesová obuv slúži na rôzne druhy tréningov ako Cardio, Cross fit , Body work a iné cvičenie s vysokou intenzitou zaťaženia.

 

Kvôli extrémnej záťaži, pohodliu a zdravotným hľadiskám boli výrobcami vyvinuté špeciálne technológie, ktoré váš tréning, trávenie voľného času, či bežné nosenie spríjemnia.