Pánska outdoorová obuv - SPORTLOOK.sk

 
 
 
Úvod > PÁNSKA OBUV > Outdoorová obuv
 
Filter
Filter
Cenová hladina
Veľkosť
×
Zrušiť filter
 
 

Outdoorová obuv

 
Kožené členkové trekové topánky , ktoré sú priedušné a vodovzdorné. Podrážka má dobrý záber a je protišmyková.
46,50 € 93,00 €

 
 

Pánska outdoorová obuv a príjemne strávený čas v prírode

Turistika a trávenie času v prírode (na hubách, na rybách, na poľovačke a pod.) je nesporne veľmi prospešné pre fyzické, ale i psychické zdravie človeka, a preto sa teší čoraz väčšej obľube. Pre vydarenú túru, respektíve pre strávenie príjemného, ničím nerušeného času v prírode je potrebná okrem správnej destinácie aj kvalitná outdoorová obuv. Správnou voľbou pánskej outdoorovej obuvi sa vyhnete nepríjemným zraneniam chodidiel a členku, ktoré často zvyknú znepríjemniť inak príjemnú voľnočasovú aktivitu, a to najčastejšie, kvôli nevhodnej obuvi. Kvalitná pánska outdoorová obuv je najdôležitejšou súčasťou Vašej turistickej výstroje. Totiž so zranenými, alebo unavenými nohami ďaleko nezájdete a navyše špecializovaná outdoorová obuv zvyšuje Váš komfort pri chôdzi a tým zvyšuje aj výkon, ktorý na túre, či prechádzke podáte.

 

Pánska outdoorová obuv a funkčnosť

Pánska outdoorová obuv je špeciálne vyvinutá tak, aby chránila chodidlo a členok počas chôdze, turistiky a iných aktivít v prírode. Umožňuje bezpečný pohyb v teréne vďaka špeciálnej podrážke, ktorá má dobrý záber na akomkoľvek povrchu a má protišmykové vlastnosti. Tréningová, či bežecká obuv s tenkou podrážkou sú na tento účel nevhodné. V kvalitnej outdoorovej obuvi sa vďaka špeciálnej členitej podrážke cítite bezpečne aj vo vlhkých podmienkach

 

Niektoré trekingové modely sú vybavené špeciálnym goretexovým zvrškom, ktorý neprepúšťa vlhkosť dnu, no zároveň je tento materiál priedušný a noha je odvetrávaná, nepotí sa. Charakteristikou Goretexovej membrány je trvalá nepremokavosť, vysoká priedušnosť, extrémna odolnosť voči mrazu, jedinečná odolnosť pri ohybe, mimoriadne dlhá životnosť. Poskytuje dokonalú ochranu proti nepriaznivým klimatickým podmienkam ako je vietor, sneh a dážď. 

 

Letné outdoorové modely disponujú Climacool chladivou technológiou, vďaka ktorej je noha odvetrávaná zo všetkých smerov, aj od spodku. Vďaka konštrukcii outdoorových topánok je chodidlo pritom chránené, preto je obľúbeným druhom obuvi na letnú turistiku.

 

Kvalita a odolnosť outdoorových topánok má najväčší vplyv na to, akú dlhú dobu pohodlne strávite v prírode, respektíve akú vzdialenosť zvládnete prejsť v prírodnom teréne, ktorý často obuv, aj chodidlá podrobí extrémnej záťaži.